404 OOPS!

Strona nie znaleziona!

"Sorry, it appears the page you were looking for doesn't exist anymore or might have been moved.
Please try your luck again."

Przykro nam strona której szukasz nie istnieje lub może być skasowana

Powrót na stronę główną

Błąd HTTP 404 najczęściej pojawia się, kiedy strona internetowa została przeniesiona na inne miejsce na serwerze bądź dokonano jej usunięcia.  Jako użytkownicy nie będziemy wiedzieć, co tak naprawdę zdarzyło się z witryną, na którą chcemy zajrzeć. Dlatego mamy do wyboru kilka prostych czynności, które być może pozwolą nam uporać się z komunikatem error 404.

  • Odśwież stronę – wciśnij Ctrl + F5, jeśli na swoim ekranie zobaczysz komunikat 404 not found. Być może witryna była po porostu chwilowo niedostępna, na przykład za względu na zbyt dużą liczbę żądań wysłaną przez użytkowników.
  • Wyczyść pliki pamięci podręcznej tzw. cache oraz ciasteczka – cookies w swojej przeglądarce. Sprawdź, czy strona, na którą chcesz wejść, wyświetla się poprawnie na innym urządzeniu, na przykład na smartfonie. Jeśli tak, to czyszczenie cache oraz usuwanie ciasteczek powinno pozbyć się błędu HTTP 404.
  • Wpisałeś poprawny adres ULR? Sprawdź w pasku przeglądarki. Być może za błędem 404 stoi po prostu zwykła literówka i oczekujesz na wyświetlenie strony, która nie istnieje w sieci. Wpisz adres od nowa, bo nasz mózg nie zawsze rejestruje przekręcone litery – jesteśmy tak wyćwiczeni, że potrafimy pomijać błędy i poprawnie odczytywać wyrazy.
  • Wpisz adres strony domowej zamiast adresu podstrony. Zdarza się, że osoba zajmująca się moderacją danej witryny, może usunąć bądź zmienić nazwę i jednocześnie adres URL którejś z zakładek. Przez jakiś czas od modyfikacji strony, wyszukiwarka Google dalej będzie „myślała”, że dana podstrona działa, dlatego wciąż będzie ona indeksowana. I w takim przypadku nie zostaniesz przekierowany na adres nowej zakładki. Spróbuj więc wejść na stronę główną i na niej znaleźć odnośnik do interesujących cię treści. Jeśli i strona główna nie będzie działać, powinieneś spróbować na przykład ponownie odświeżyć stronę.
  • Kiedy ostatnio przeprowadzałeś skanowanie systemu programem antywirusowym? Możliwe, że na Twoim komputerze zainstalowało się złośliwe oprogramowanie, które potrafi wymusić pojawienie się error 404 po wpisaniu określonych adresów URL. Wirus może zmodyfikować bądź uszkodzić plik systemowy „Hosts”, za pośrednictwem którego będą przesyłane nieprawdziwe informacje. Od ciebie oczywiście zależy, jaki program antywiryusowy uruchomisz do skanowania systemu, pamiętaj jednak, aby prewencyjnie korzystać z tego programu co jakiś czas. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko zagnieżdżenia się wirusów na dyskach Twojego komputera.
  • Uzbrój się w cierpliwość – strona www może być modyfikowana. Błąd 404 not found może pojawić się także w sytuacji, kiedy moderator serwisu będzie wprowadzał na nim pewne zmiany. Być może witryna jest przenoszona z jednego serwera na drugi. Sprawdź jutro, czy strona internetowa będzie otwierała się poprawnie.